Ben10 Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ben10 Tr Paylaşım Platformu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
trben10.tr.gg Sizinle Büyüyor

Ben10 Uzaylıları

2 posters
YazarMesaj
ismets
Banned!
Banned!
ismets

Ben10 Uzaylıları Empty
MesajKonu: Ben10 Uzaylıları   Ben10 Uzaylıları I_icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 8:54 pm

Ateş Topu [değiştir]Ateş Topu bir pironttur (piro anlamı ateştir) yıldız piros..[1]Ben'in ilk dönüşümü Ateş Topu'dur, "Ve Sonra On Tane Oldular" adlı ilk bölümde etkili hale gelmiştir, Ben Omnitrix'in üzeriyle oynayınca ilk onunla bağlanmıştır.

Ateş Topu basit-magma yaşam-formundan oluştuğundan ateşi iyi kontrol edebilir, her iki tasarımıyla forumların sırasından en genişi veya kendisinin içine çekme özelliği vardır. ellerinden ve ağızından ateş çıkarması onun başka bir özelliğidir O ateşiyle alev akıntıları yapabilir, ateş topları atabilir, alevden kasırgalar gösterebilir, adı geçen kasırgalarla kendi eerişebilip kullanabilir ve diğerlerini kısa mesafede yapabilir, ve sınırlı bir patlama için tüm kontrolleriyle ısı yayabilir. O hem de ateşle yerden roket gibi uçmayı başarabilir.Ateş topu kolaylıkla pyrokinezi yapabilir.Aslında pyrokinezi yapmak onun gücüdür.Böyle bir uzaklıkta, Ateş Topu hem de çok dayanıklı uzaylıdır, güçlü dayanıklılığı olmadan çok yavaştır.[2]hastalık etkisi süresince, Ateş Topu'nun güçleri tersine dönmüştür, normal ateşlenme yerine kristallenme güçleri olmuştur. Ateş Topu'nun ateşe bağlığının yanısıra güşsüzleşmiştir, yeterli miktarda suyla etksiz hale gelmiştir veya özdeşsel ateş söndürmeye dönmüştür ve geniş miktarda suyla sürekli söndürülmüştür. O hemde vücüdundaki sıcaklık derecesini düşüremez, yakıcılığı olmadan eşyalara rahatlıkla dokunabilir, buna insanlarda dahil.[3]

Dört Kol [değiştir]Ben saldırı formunda herzaman Dört Kolu tercih eder, o bir Tetramand'dır (Tetra Yunanca bir kelimedir anlamı "dört" demektir, mand ise Latince bir kelimedir anlamı "kol" demektir) neslinin yaşadığı yerse çöl gezegen Khoros. Khoros, dystopia 'nın bir örneğidir, güçlü-yönde Tetramand'lar doğar.[4]Dört Kol orjinal serideki uzaylılardan ençok kullanılmışıdır, 10 yaşındaki Ben'in dövüş stiline uygun olduğundan beri: küçük öngörüşlülüğü ile düşmanlarını altetmiştir. Ben'in ilk Dört Kol'a dönüşümü "Washington M.Ö." adlı bölümde Dr.Animo'nun canlandırdığı dev mamutla savaşmasıdır.

Dört Kol on ayak boyundadır, dört kollu, dört gözlü, zırhlı derisi ile bir güç evidir ve aşrı derecede yoğun kasları vardır, psikal gücü nedeniyle masumla maç yapamaz. Tüm ellerini birlikte yere vurarak çok güçlü basit şok dalgaları yaratabilir, "Büyük Tokat" ünvanı vardır, ve güçlü bacaklarıyla tek bir şıçrayışta tüm kesişik şehir bloklarını birbirinden ayırır. Bununla birlikte, tüm extra yoğun kasları vardır ve vücudunu ağır yapan dört kolu oldukça ağırdır, ve büyüklüğü de zor türdeki canlı tasarısıdır, özellikle kötü bir tasarıyla büyümesidir. [4]hastalığı etkisince, Dört Kol'un gücü ve dayanıklılığı oldukça azalmıştır ve koltukaltındaki gözeneklerde kötü koku ortaya çıkmıştır.

Elmas Kafa [değiştir]Elmas Kafa bir Petrosapen'dir (Petro kayalarla ilgilidir, Sapen zeki olmakla ilgilidir; Petrosapen'in anlamı "zeki kaya"dır) neslinin yaşadığı yerse kristal gezegen Petropia ("Petro-" ve "topos" kelimeleri, "kaya alan" biçimindek kelimeye benzer Yunance kelimelerden oluşur).[5] Gezegen Vilgax'ın yardımcısı Tetrax Shard tarafından yok edilmiştir, bilinmeyen yardımcı onun yarattığı silahla evini yok etmiştir..[6]Ben'in ilk Elmas Kafa'ya dönüşümü "Ve Sonra On Tane Oldular" adlı ilk bölümde Vilgax'ın dev robotunu yoketmesidir. Planlanmış sahnelerde, Elmas Kafa Ben'in keşfettikten sonraki uzaylılar arasına konmuştur, bu sürede Yıdırım Topu orjinal 10'dan biri olmuştur.

Elmas Kafa'nın vücudu çok dayanıklı organik kristalden oluşmuştur, sağlam yapılmıştır.ellerinden elmas fırlatabilir.ellerini farklı şeylere dönüştürebilir Elmas Kafa kristal psikolojisini iyi kontrol edebilir, bazı bölümlerde vücudundan ateş gibi kristal ve elinden de kırıklıklar çıkarmıştır kristalle basit silahlar yapabilir. Bazen yeteneğiyle bunu daha da büyütebilir. Kol ve bacağını kaybetse yenileyip onarabilir. Buna dahil olarak da kristalini kendi büyütebilir, Elmas Kafa diğer eşyaların yardımıyla kristalini büyütebilir. Elmas Kafa lazerler ve ona benzer diğer silahlara karşı kullanamaz, kristal vücudu prizma şekillerindedir, ışınları kırır. Elmas Kafa'nın bir kristaliyle ilgili bir sorunu vardır, yüksek sonik titreşimlerin kristallerini kırdığı ortaya çıkardığı kırıklar yenilenemez.Buda Elmas Kafa'nın bir zaafıdır.

Gölge Hayalet [değiştir]Gölge Hayalet bir Ektonurit'tir (ekto ektoplazmadan alınmıştır) neslinin yaşadığı yerse kalıcı karanlık gezegen Anur Phaetos (phaetos ise phantom'dan yani hayaletten alınmıştır). Ektonuritler toplu düşüncenin bir bölümüdür, her bir Ektonurit'in içinde geniş kalıtsal bellek (hatıra) vardır.[7]Ben'in Gölgehayalet'e ilk dönüşümü "Permanent Retirement" adlı bölümde Vera Teyze'nin evinden uzaklaşıp birşeyler aramasıydı. Ben'in Gölge Haylet versiyonunda dıştan görünüşü tek gözlü hayalete benzer, ikinci bir derisi ortaya çıkmıştır, Gölge Hayalet doğru forumdayken fakat sıska mavi pençeleri ile çirkine dönüşmüştür, derisi çürümüştür, ve korunmasız olmuştur, bir baş için tek gözlü bir kafatası karma karışıktı.

Gölge Hayalet kendisini vücudunda nefes alma ihtiyacı duymaz, boşlukta yaşayabilir. düşmanına hayal gördürtebilir bir büre başka birinin bedeninde yaşayabilir.Ben'in formundan çıktığı kısa süre içinde Ben'in erişemediği güçler yanında Gölge Hayalet'inde zayıflıkları ortaya çıkmıştır. İkinci derisi onu korur V ışığı uzak tutar.Ben bu derinin altındaki derisini açıp rakiplerini korkutur.İkinci derisi üzerince uzayan çıkıntılar ile gözünün yerini değiştirir.

Gölge Hayalet bir kez kendi benliğini kontrol edebilmiştir. Bu sırada Ben'in kullanmadığı güçler ortaya çıkmıştır. Standart Görünmezlik ve dokunulmazlığa ek olarak istediği kişiyi fiziksel temas yardımıyla soyut kılıyor. Onun soyutluğu sayesinde istediği kişiyi kontrol ediyor. Gölge Hayalet'te diğer güçler arasında belirsiz kalan telepati ve telekinzi gibi telepatik güçleri de vardır. Onun gerçek formunda göğüsünden çıkan bir çok kavrama organı ekstra tutacak olarak kullanılabilir. Bu dokungaçlar karanlık ortamlarda güçlenerek daha büyür ve enerji patlaması yaratıp bir ışın gönderebilir. Ben, Gölge Hayalet'i önceden yok ettiği için koruyucu deri kaybolmuş ve güneş ışığına yakalanınca artık kendiliğinden yokolur. Ayrıca Ben'le yeniden brleşmeye çalışırken eğer Ben uzaylı formundaysa içine giremez ama diğer her uzaylıya girer. Ancak Ben "Ghostfreaked Out" bölümünde erişimi kaybetmiştir ama sonunda "Be Afraid of the Dark" bölümünde doğal Ektonurit formu kazanır. Ama bir daha onu kullanmaz.

Gri Madde [değiştir]Gri Madde gri ve zeki bir avcı galvandır.Bu avcı galvanizleme minik gezegeninden gelen ikinci Galvan soyundan gelir.(eski asil bir Avcı Galvan) Neslinin yaşadığı yerse mini gezegen Galvan Gençliği.[8]Ben, Gri Madde'ye ilk olarak "Washington M.Ö"de dönüşmüştür. Sumo Darbesi Altın Kartı Tahıl kutularına girer. Gwen onun süper market içinde olmadığını farkeder ve onu tahıl kutusunda bir kart için koca reyonu mahvetmiş durumda bulur. Ben çok nadiren kasten Gri Madde'ye dönüşür,çoğu zaman kaza dönüşümler sonucu dönüşür ve bu yüzden de Ben bu uzaylıyı "Küçük Bir Problem"olarak görür.

Gri Madde, Gri Kurbağa Derisi gibi bir renge, sadece beş inç yabancı bipedal uzunluğuna sahiptir ancak onun büyüklüğü bir benzeri daha olmayan aklı ve mekanik becerisidir. O bir cihazın ve yedek parçaların işlevini bir bakışta anlar. Bu özellik organik organizmalar da hiç görmediği yaratıkların dahi deri altlarındaki sinir kümelerin yerlerini bilir ve bu sayede onu hareket ettirir.[9].Küçüklüğü minik deliklere girmesini sağlar ve emme özelliğine sahip parmaklar ile kolay tırmanır. Ayrıca keskin dişler ve yapışkan deri sayesinde zor yakalanır. Ancak sadece beyni büyük olduğu ve 15 cm olduğu için savaşa uygun olmadığından Ben onu düşmanları robot olduğunda kullanır. Buna rağmen Ben Gri Madde'yi bir aleti çözmek için değil gizlenme veya arıza ile dönüşür.

Güncelleme [değiştir]Güncelleme bir Galvanik Mekomorf'tur (meko- anlamı makine ve -morf anlamı kalıp demektir) bir uydu Galvan B, en baştaki yörüngede Galvan. Aslında yaşanamayan bir yerdir, Galvan B kazara tanınan bilimci Galvan'ın nanoteknolojik yarı kopyası uydudur, uydunun mineralleri ile bağlanmıştır ve sezgili hayat yaratmıştır.[10]Ben'in, Güncelleme'ye ilk dönüşümü "Permanent Retirement" adlı bölümde ATM soyguncularını durdurmasıydı. Güncelleme sdece Ben'in sesiyle kalmayan uzaylı formudur, çoğu bilgisayarımsı ses tonu vardır. Örneği için "Game Over" adlı bölümde; Galvanik Mekomorf'un organik şeyler ile bağlantsı yoktur, Bunun sonucunda Ben'in Güncelleme'ye dönüşümü tamamlanmamıştı.

Güncelleme nanoteknolojiden oluşmuştur, onun vücudu kalıptan sağlanmıştır..[10]O tutulamaz ya da zor zaptedilir, her iki durumda da vücudu "eriyip" kaçabilir ve her aldığı darbede çabucak yenilenebilir.[11] Güncelleme hemde diğer teknolojilerle birleşebilir, ismini bir şeyin orjinal dekoruyla birleşip çok uzunun ötesinde güncellenmesinden almıştır, Güncelleme kendi bedenini kontrol edebilir .[10]düzgün bir makine eli olmadan, Güncelleme çevrede bağdaşma formundayken gözünden ışık demetiyle ateş edebilir. Güncelleme hemde basit bir plazma inşa etme formuna yatkın olabilir, çoğu sivri şeyle. Güncelleme'nin zayıfsız uzlaşması: teknolojiyi yönlendirmesidir, Güncelleme biyolojiksel yaratıklara sahip olabilir, ve sezgili ya da güçlü robotları kontrol için sertleştirebilir. Güncelleme'nin liquid-metal (sıvı metal)le birleşebilir hemde kendine karşı zararlı olabilir, yani elektro ataklara dayanamaz. Ayrıca, her tür paslanmış metal Güncelleme'nin hassas iç çalışımını bozabilir ve sistemine kötü şekilde zarar verebilir.[10]

Pul Kanat [değiştir]Ben'İn başka en çok kullandığı formlardan biri Pul Kanat veya Pulkanat (Türkçe seslendirme: Uğur Taşdemir) bataklık gezegeni Lepidopterra'da yaşayan bir Lepidopterran(Pul kanatlılar ailesi, kelebeklerin ve güvelerin bilimsel ismi).[12][13]Ben'in ilk Pul Kanat'a dönüşümü "Washington B.C." adlı bölümde Gwen'i kurtardıktan sonra Washington Anıtı'na atmıştır.

Pulkanat çeşitli dünya böcekleriyle birleşmiştir (ejderha sinekleri, cırcır böceği, ve özellikle peygamper devesi). Onun başlıca uçma zekası vardır uçmasını kolaylaştıran arka dört kanadı vardır, Pulkanat'a yüksek düzeyde hareket ve hızlılık bahşedilmiştir. Pulkanat hemde çok dayanıklıdır, yeterli derecede insanı ve ağır nesneyi kendi başına taşıyabilir. "Don't Drink the Water" adlı bölümde (yani Cartoon Network (Türkiye)'ye gelmeyen bölüm, Pulkanat çocuk formundaydı (Pulkanatçık), güçlü bir şekilde bitkilere gazını salıvermişti. Pulkanat'a dört göz sapı verilmiştir bunlar onun menzilini iyice geniş görmesini sağlar, zekasıyla direkt kendi arkkasına bakması da buna dahildir. Gözlerinden ve ağzından polen salgısı bırakır Pulkanat yüksek zorlamayla sıvıyı vücuttan atar. Sıvı türü kolay tutuşup yanan hareketsizleşmiş toksin jöledir. Kuyruğu keskin tıraş bıçağı gibidir ve bacakları kerpeten gibidir aynı zamanda arbede dövüşü için kullanmıştır. Pulkanat'ın temel zayıf noktası su, kanatlarının uçmasını engeller. Buna ek olarak, vücudu oldukça güçülüdür, ama kanatları değil. Daha çok önemsiz bir rahatsızlık Pulkanat'ın vücudunun güçlü şekilde kokması (bundan dolayı ismi böyledir), salgıladığı yağların saklandığı yer (et parçası) hareket halindedir.[14]

ALINTIDIR
Admin
Admin
Admin
Admin

Ben10 Uzaylıları Empty
MesajKonu: Geri: Ben10 Uzaylıları   Ben10 Uzaylıları I_icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 9:01 pm

Teşekkürler Vikipedi'den Kopyalamışsın Sanırım Alıntı Falan Yazsaydın Bari Very Happy
https://ben10tr.sudanforums.net

Ben10 Uzaylıları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ben10 Hakkında